Dijital Baskı Çeşitleri

Cephe Uygulamaları

Branda Vinil Baskı

Folyo Baskı

Roll Up

Seçim Afiş Baskı

One Way Vision Baskı

Dijital Baskı Nedir

Dijital baskı teknolojisinde akla gelebilecek ilk baskı olarak, ofset baskı olsa da günümüzün baskısı da oldukça kullanılabilir durumdadır. Belirgin özelliği olarak seri basımlarda dijital ise atık durumları ofset baskıya göre az olacaktır. Ofset baskının dijital baskıdan farkı ise çalışma prensipleri olacaktır. Ofset baskının farkı soracak olur iseniz çalışma prensibi olacaktır. Ofset baskısında mürekkep ve suyun karışmaması ile baskısını yaparken dijital baskının adından da anlaşılacağı gibi bilgisayar destekli olması gereken bir çalışmadır. Genel olarak bilgisayar ortamında hazırlanarak uygulamaya alındığı için kolaylıkla değişiklik yapılabilir. Ofset baskılarda kalıplar kullanılarak değişiklikleri biraz zor olsa da daha iyi bir hale getirilecektir. Günümüzde ise baskı çeşitleri oldukça kullanılabilen baskı çeşitleri olmakla beraber sektörlere göre yoğunluk oranı değişecektir.

Dijital Baskı

Günümüzün baskısında ofset baskıdan farklı olarak incelediğimizde genel itibariyle dijital baskıyı tercih ettiklerini görürüz. Belirgin bir özellik olarak bilgisayar destekli olması ve rahatlıkla düzenlenebilmesi elverişli olabilmesi açısından da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ama, ofset baskı kalıplarında kullanılması ve değişiklik olayı kadar da olabilmesi kalitesi yönünden daha iyi sonuç alacaktır. Daha hızlı bir sonuç alacak iseniz dijital baskı kullanılabilmesi gerekebilir. Dijital baskılarda ofset baskılara göre daha seri bir işlem ile hızlıca halledilebilir. Baskılarda oluşan teknik hatalardan dolayı atık miktarının ofset baskıya göre daha az olacaktır. Nadir olarak kullanılan kimyasal baskılar, burada ofset baskıya göre daha avantajlı olacaktır. Örneğin 1 milyon baskı yapılacak ise ekonomik paket isterseniz size daha da avantajlı olacaktır.

Baskı Seçimi

Baskı çalışmasında önemli olan kaliteli bir baskı çıkarmaktır. Kaliteli olarak alınan baskılar daima başarılıdır. Kaliteli bir baskı çeşidi olan ofset baskı mı ya da seri basım yapabilen dijital baskıyı mı tercih etmek daha avantajlı olur. Bunun farkını iyi analiz edebilmek için kişi, kitap, dergi baskılarında, kapak baskılarında, ofset baskılarında, kullanılan broşürler dijital baskıyı kullanabilirler.
Kendi makine parkurumuz ile folyo, vinl, mesh ve her türlü açık hava reklamcılığında kullanılan malzemeye dijital baskı yapabilmekteyiz. 2016 yılında yenilenen son teknoloji makinelerimiz ile dijital baskı hizmetimizi daha kaliteli ve hızlı bir şekilde müşterilerimize sunmaktayız. Üstelik reklam piyasasında en uygun fiyat ve yüksek kalite ile bu hizmeti vermekteyiz.

Genelde karşılaşılan ve müşterinin memnuniyetsizlikleri arasında en çok neden gösterilen problemler başlıca; dijital baskıdaki pass dediğimiz makine izleri veya baskının net olmamasıdır. Bunun sebebi daha az boya kullanımı ve kullanılan malzemenin kalitesiz olmasıdır. Öztaş Reklam olarak malzeme kalitesinde piyasamızın bilinen en ünlü ve marka firmaları ile çalışmaktayız. Onun haricinde boya daha az kullanılsın, maliyetler düşsün amacı ile değil, müşterimizin baskısını nasıl daha kaliteli basabiliriz prensibini taşımaktayız. Hatta memnun kalmadığımız baskıları müşteriye vermek yerine tekrardan basıyoruz. Çünkü biz sizin işinizi kendi işimiz gibi yapmaktayız. Dijital baskı konusunda Türkiye’de ajans ve reklamcılara’da çözüm ortağı olmaktayız. Uygun fiyatlarımız ve kaliteli dijital baskılarımız ile tanışmak için sizde bize hemen mail atabilir veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz…

Bazı Çalışmalarımız