Fuar Stand Nedir

Fuar standı tasarımlarında fuarlara katılacak firmaların çok dikkatli olması gereken konulardan biridir. Firmalar arasında fuar stand tasarımları müşterilerini kendi alanlarına çekip ürünlerini ön plana çıkarması adına yapılan tasarım gerektiren bir konudur.

Peki fuar stand tasarımlarında dikkat edilmesi gerekenler

 1. Ürünlerin ön planda olması,
 2. Karmaşık bir düzenin olmaması,
 3. Ziyaretçilere merak uyandırmaları,
 4. Sade bir sunuş ile ilgisini çekmeleri,
 5. Firmayı en doğru şekilde ön plana çıkarıp iyi bir tanıtım yapması,

Fuar stand dönemlerinde müşterilerin katılımlarıyla en üst seviyelerde yararlanılması ve konseptinin iyi bir şekilde olması için belirlemesi gerekiyor. Verimliliği arttırmak için ise;

 1. Standın yapılacağı alanı,
 2. Standın büyüklüğünü,
 3. Standın tasarımları,
 4. Ürünlerin gamı,
 5. Teknik detaylar,
 6. İletişimler,

Fuar Stand Alan Dekorları

İyi analiz edilmiş ve markaya uygun olarak tasarlanmış, bir fuar standında katılımcılara prestij olarak sunduğu ve müşterilere farklılık üretecek olan standı tasarımlarında kolayca ön planda olması gerekir. Stand alanlarınız büyük olmaları iyi bir avantaj olarak güzel bir şekilde tasarlanmış olup ufak ama tasarımı geride bırakacaklardır. Stand ürünlerini sergilerken müşterilerin rahatlıkla gezip ürünlerine ulaşanların ve tanıtımın güçlü oldukları alanların bir tasarımların ön planda tutulması gerekir.

Fuar Standının Büyüklüğü

Stand büyüklüğü belirlendikten sonra ise, sergilenecek olan ürün cinslerine göre stand katılımcılarının firma içi ziyaretçileri açısından arttırılacaktır. Araba fuarlarında genel olarak dört bir yanı açıktır, böylelikle müşteri odaklarını çekerler.

Stand Tasarımlarında Akılda Kalıcılık

Stand tasarımları bir üst noktaya taşınan etkenler ise ziyaretçilerin akıllarında kalacaklar bir isimle tanıtılır. Örnek şirketlerin limited ya da anonimlerin özel kısaltmaların yerine doğrudan isim verilmesi daha sağlıklı olacaktır.

Stand Genel Yapıları

Konstrüksiyon yapıların belirlenmesinde önemli olan noktalar ve katılımcılarda hazırlanacak konstrüksiyonların ve diğer fuarlara katılırken daha da kolay sağlanacaktır.

Sergileme Üniteleri

Fuar Stand tasarımlarında ürünlerimizi sergilerken raf düzeninin yerine konsept bir sergileme yaparken hazır rafların yerine özel üretim raflarının düzeni olabilir.

Işıklandırma

Tanıtım yapacağınız ürünlerde sadece fuar stand tasarımlarınız olmayacaktır. Aydınlatma ürünlerinize spot tanıtım ya da sarkıt gibi aydınlatma led’ lerinde bu konuya çözüm bulabiliriz.

İç dekorasyon

Fuar stand tasarımlarınızı yaptıktan sonra ise iç dekorasyonunda ince dokunuşlar yaparak müşterinizi kendi alanınıza çekebilirsiniz. Örnek olarak şık bir koltuk ile karşınızda markamızın tanıtımlarını yaparak bir tv bu sayede de müşterilerimizin içi hem rahat bir ortamda oluşuyor markamızın reklamlarını da izlemiş oluyorsunuz.

Fuar Standı Fiyatları

Fuar standı fiyatları firmamızda fiyatlar çok makuldür. Fuar standı fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fuar standı hazırlamak, yaratıcılık ve yetenek isteyen bir iştir. Fuardaki en gözde standa sahip olabilmeniz için çalışmakta olduğunuz firmanın kreatif görüş açısına sahip yetenekli grafikerlerinin olması gerekmektedir. Tüm bunlara sahip olan bir reklam firması arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz.

Öztaş Reklam, fuara katılmakta olan birçok firmaya destek vermektedir. Öncelikle müşterimizin fuarda sergileyeceği ürünleri öğrenip, buna göre bir konsept hazırlamak adına tasarımlar yaparız. Bu tasarımları müşterilerimizin beğenisine sunup onay aldıktan sonra tasarımımızı gerçeğe dönüştürmeye başlarız.

Unutmayın, sizi en iyi biz tanıtırız.

Bazı fuar standı çalışmalarımız